Etykiety

piątek, 13 stycznia 2017

Manikiur

           Mówią, że dłonie są wizytówką kobiety. Powinnyśmy o nie dbać bez względu na wykonywaną pracę czy też porę roku. Zimą gdy chowamy je pod ciepłymi rękawiczkami są szczególnie narażone na przesuszenie, często bywają szorstkie i popękane. Dlatego wymagają szczególnej troski i opieki. W związku z tym powinnyśmy sięgać po krem do rąk częściej niż w innych porach roku. W tym celu wybieramy krem odpowiedni do stanu naszej skóry. Więc jeśli skóra jest przesuszona stosujemy krem do suchej skóry, jeśli wymaga nawilżenia stosujemy krem nawilżający itd.

Oto moja święta trójka kremów do rąk.:-) Jestem z nich bardzo zadowolona i pomagają mi na moje jakże często przesuszone dłonie.          


 Jak prawidłowo robić manikiur??

            Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę, że aby wykonać podstawowe manikiur wcale nie musimy biegać po salonach kosmetycznych. Zabieg z powodzeniem zrobimy w zaciszu własnego domu. Przy użyciu rzeczy, które z pewnością każda kobieta ma w zasięgu ręki. Trzeba tylko wiedzieć jak ich użyć.

Manikiur zaczynamy od usunięcia starej warstwy lakieru. Oczywiście w tym celu niezbędny będzie zwykły zmywacz do paznokci. Aby ułatwić sobie usunięcie skórek moczymy paznokcie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła lub musujących pastylek. Kąpiel taką warto połączyć z pilingiem przy użyciu specjalnego preparatu dostępnego w drogeriach lub można w tym celu zmieszać cukier kryształ z oliwą z oliwek efekt będzie podobny. Po kilku minutach takiego zabiegu dłonie osuszamy i jeśli mamy w domu smarujemy skórki zmiękczającym płynem. Najlepiej odsuwać je patyczkiem mamy wtedy pewność, że nie uszkodzimy paznokci.

Następnie przechodzimy do pielęgnacji paznokci. Opiłowujemy je dopiero wtedy, gdy są całkowicie suche. Najlepiej w tym celu użyć drobnoziarnistego pilnika. Ja polecam szczególnie pilniki szklane papierowe. Nie niszczą paznokci i są bezpieczniejsze w użyciu niż metalowe. Zabieg należy wykonywać zawsze w jednym kierunku. Czasami warto wypolerować również samą płytkę paznokcia. Zabieg ten sprawi, że lakier będzie się lepiej i dłużej trzymał.

Na zakończenie paznokcie należy odtłuścić. Z powodzeniem do tego celu można użyć soku z cytryny lub zmywacza. Teraz dopiero można rozpocząć malowanie. Pod ciemną emalię warto położyć bazę, która zapobiegnie przebarwieniom. Sam lakier warto nałożyć dwukrotnie, z zachowaniem odstępu czasu dla dobrego wyschnięcia każdej z warstw.

Zobacz również:
Pedikiur
Jak dodać objętości włosom cienkim 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz